logo

Responsywne Strony Internetowe

Obecnie wyszukiwarka Google "wymaga" aby strony strony dobrze wyświetlały się w mobilnej wyszukiwarce czyli był przyjazne użytkownikowi. Strony które wyświetlają się prawidłowo w urządzeniach mobilnych nazywamy stronami responsywnymi (RDW) bądź mobilnymi.

Wersja responsywna strony dopasowuję się do wielkości ekranu. Test takiej strony można przeprowadzić na komputerze stacjonarnym zwężając ekran. Strona w tym momencie powinna zmieniać wygląd. Można sobie wyobrazić bloki będące obok siebie w przypadku dużego ekranu. Podczas zmniejszania ekranu bloku schodzą w dół, jeden pod drugim. Strony typowo mobilne to strony dostosowane typowo pod komórki. Wersja taka włącza się automatycznie po wykryciu urządzenia mobilnego np. smartfona. Strona mobilna może całkowicie odbiegać wyglądem od wersji stacjonarnej. Możemy "wyłączyć" odpowiednie bloki, bądź zmienić całkowicie kolorystykę strony.

szybkie strony www

Bardzo ważną rzeczą jest aby strony mobilne były szybkie. Zalecam przetestować stronę narzędziem Google Page Speed, która pokaże jak szybko działa strona w wersji stacjonarnej i mobilnej. Różnice mogą być ogromne.

Od niedawna stosujemy dwa systemy przyśpieszające mobilne wersje strony: AMP czyli przyśpieszone strony mobilne. Standard ten jest wspierany przez samego Google. Monopolista zauważył że jest jeszcze wiele stron które dość wolno się wczytują i postanowić coś z tym zrobić. W tym standardzie co prawda nie się zrobić ekskluzywnych stron, jednak szybkość strony owocuje lepszymi wynikami w wyszukiwarce w wersji mobilnej. Drugi standard mniej znany to PWA który wykorzystuje pliki webAPK, strony takie bardzo przypominają zwykłe aplikacje. Strony w standardzie PWA zawsze są zabezpieczane protokołem SSL.

Zarządzanie Stroną Internetową

Strona poza wizualną częścią powinna być także prosta w obsłudze. Zmieniająca się treść na stronie internetowej to sygnał do wyszukiwarki, że strona internetowa "żyje" i jest warta pokazania na wyższych pozycjach. Do edycji strony używa się tzw. edytorów CMS. Dobry system CMS przypomina edytor Word tzn. edycja odbywa się bez wiedzy programistycznej. Dodawanie, usuwanie czy edycja tekstu zajmuje chwile nawet mało doświadczonej osobie. System ma nieograniczone możliwości, można np. wstawić na stronę film z Youtube, zdjęcia z komputera lub z portali społecznościowych. Rozbudowane systemy wzbogacone są o specjalne moduły do zarządzania bazą danych klientów, ogłoszeniami, formularzami.

Ile Kosztuje Strona Internetowa?

Koszt strony zależy od czasu poświęconego na przygotowanie strony.

Opole, Krapkowice, Gogolin

To miasta gdzie świadczone są usługi projektowania stron www. To jedyne miasta gdzie można osobiście spotkać się i porozmawiać na temat strony internetowej.

https://fia.pl

Wybierz interesujący dział:

pomoc techniczna